BallinaBotë

Vala përvëluese dhe e rrezikshme drejt Indisë dhe Pakistanit

Një valë e nxehtë dhe potencialisht vdekjeprurëse do të mbretëroj gjatë kësaj jave në Indi dhe Pakistan. Temperaturat do t’i afrohen niveleve rekorde të muajit Prill.

Ato do të arrijnë deri në 48-49°C në Pakistan dhe 46-47°C në Indi.

Kjo valë vie pas Marsit më të nxehtë në rekord të vitit 2022, duke e bërë atë më të nxehtin në 122 vitet e fundit që nga fillimi i matjeve. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!