BallinaKosovëRajon

Tërmet i fortë pranë kufirit Kosovë-Shqipëri dhe jo vetëm

Një tërmet me fuqi prej 4.2 shkallë të Rihterit ka ndodhur në pjesën verilindore të Shqipërisë, pranë kufirit Kosovë-Shqipëri në orën 02:58. Epiqendra ka qenë 17 km në jugperëndim të Gjakovës dhe 44 km në perëndim të Prizrenit. Lëkundjet janë ndje edhe Shqipëri, Mal të Zi, Kosovë dhe Maqedoni të Veriut, madje edhe në Bosnje dhe Hercegovinë.

Një tjetër tërmet ka ndodhur para pak çastesh në veriperëndim të Maqedonisë së Veriut, konkretisht pranë Tetovës, me fuqi prej 2.8 shkallë të Rihterit. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!