BallinaRajon

Tërmet i fortë në Durrës, panik tek qytetarët

Një tërmet relativisht i fortë ka goditur zonën e Durrësit me fuqi prej 4.3 shkallë të Rihterit në orën 15:21.

Epiqendra ka qenë në detin Adriatik, konkretisht 4 km në jug të Durrësit dhe 32 km në jugperëndim të Tiranës. Dridhjet janë ndjerë edhe Mal të Zi.

Përpos panikës që është shkaktuar tek qytetarët, nuk raportohet për dëme materiale. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!