BallinaKosovë

Të Mërkurën reshje të dendura shiu dhe bore

Një ciklon i cili pritet të formohet në Evropën Qëndrore të Martën, do të arrijë me shpejtësi tek ne të Mërkurën, duke sjellur reshje të dendura shiu, shqotë dhe bore që në orët e para të mëngjesit, përfshirë edhe disa zona të ulëta, me ç’rast do krijohen edhe çaste të përkohshme dimri. Reshjet do të vazhdojnë edhe gjatë ditës.

Nga dita e Enjte, pas mëngjesit me ngrica lokale, gjatë ditës temperaturat do të shënojnë ngritje të ndjeshme, megjithatë reshjet lokale dhe të pakta të shiut mbesin prezente, më të intensfikuara të Premten dhe të Shtunën.

Të Dielën mot kryesisht me diell, temperaturat mbi 20°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!