BallinaRajon

Stuhia bën “namin” në Vlorë, rrëzon pemë, shtylla elektrike dhe thyen xhama biznesesh

Për shkak të kushteve të përkeqësuara atmosferike, situata në Vlorë paraqitet mjaft problematike dhe shumë e rrezikshme për shkak të motit të paqëndrueshëm që ka përfshirë të gjithë territorin e vendit.

Në zonën e Lungomares, era e fortë ka bërë që të shkëputen pjesë çatie dhe tenda duke rrezikuar edhe jetën e njerëzve.

Dëmet e mëdha materiale janë kryesisht në bare e restorante në Lungomare. Nga era dëmtohen dhe disa pemë në afërsi të bregdetit.

Mësohet se për shkak të erës së fortë është dëmtuar dhe rrëzuar shtylla e tensionit të lartë që furnizon me energji Pashalimanin.

Po ashtu janë rrëzuar edhe antenat e një kompanie celulare. Si pasojë e këtyre kushteve kanë mbetur pa energji Radhima dhe Orikumi. Ndërsa bashkia njofton që të bëhet kujdes.

Moti i paqëndrueshëm do të vazhdojë, duke sjellur kohë pas kohe rrebeshe shiu dhe shkarkesa të fuqishme rrufesh, ku nuk do të mungojnë as erërat e fuqishme. Priten edhe vërshime lokale në Shqipëri dhe Mal të Zi. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!