BallinaBotë

Argjentina veriore pëson ndryshim drastik në mot, temperaturat ulen për 30°C brenda 24 ore

Klima kontinentale e Amerikës së Jugut është e prirur për ndryshime drastike të temperaturës.

Temperaturat të Martën arritën afër 40°C apo saktësisht deri në 38.2°C në veri të Argjentinës, konkretisht në qytetin Tartagal, ndërsa të Mërkurën u pasua nga një front i fuqishëm, i cili u karakterizua me reshje të shumta të shiut dhe temperaturat maksimale zbriten rreth 10°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!