BallinaBotë

Stuhi jashtëzakonisht të fuqishme në Evropë!

Atlantiku po sjellë një seri me ciklone brutale, jashtëzakonisht të fuqishëm dhe të thellë, të cilët do të bien nga Evropa veriperëndimore e drejt Baltikut!

Prandaj, pjesë të Britanisë së Madhe, Francës, Gjermanisë, Polonisë, Danimarkës, Republikës Çeke, vendeve të Beneluksit dhe pjesëve të vendeve baltike dhe Bjellorusisë, presin shumë probleme për shkak të mundësisë së një stuhie të fuqishme dhe erërave uraganike, të cilat në momente të caktuara pritet të arrijnë shpejtësinë deri në 155 km/h!

Pjesët e rrezikuara të Evropës janë mbi këtë vijë në grafik! /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!