BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Shtunën, 25.02.2023

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat më të shtuara pritet të jenë në Rrafshin e Dukagjinit. Ka mundësi të ketë reshje të izoluara shiu.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme në pjesën më të madhe të vendit, me shpejtësi prej 20-80 km/h! Priten dëme materiale.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 2 deri në 7°C, ndërsa ato maksimale prej 14 deri në 19°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!