BallinaKosovë

Kujdes! Fundjava me erëra të fuqishme në Kosovë, priten dëme materiale! (HARTA)

Gradualisht moti po fillon të përkeqësohet, në ndërkohë dy ciklone do të jenë në lëvizje drejt vendit tonë, njëri në detin Mesdhe dhe tjetri në Afrikën veriore, me ç’rast do të shkaktojnë edhe erëra mjaft të fuqishme në pjesën më të madhe të vendit gjatë së Shtunës.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, e cila pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-80 km/h! Priten dëme materiale!

E Shtunë, ora 13:00 – Vrullshmëria e erës në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme në Kosovë, me shpejtësi deri në 80 km/h, e në zonat malore në verilindje të vendit edhe deri në 90 km/h!

Të Dielën pritet të bie intensiteti në pjesën më të madhe të vendit, megjithatë në zona të caktuara do të vazhdojnë të jenë mjaft fuqishme, sidomos në zonën jugperëndimore, specifikisht në zonën e Deçanit dhe Junikut, me shpejtësi maksimale deri në 85 km/h!

Deri në mbrëmje pritet të bie intensiteti në të gjithë vendin. /MeteoKosova/

E Dielë, ora 07:00 – Vrullshmëria e erës pritet të përqendrohet kryesisht në skajet e Kosovës, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, sidomos në zonën jugperëndimore, specifikisht në zonën e Deçanit dhe Junikut, me shpejtësi maksimale deri në 85 km/h, e në zonat e thella malore dhe deri në 100 km/h!
E Dielë, ora 13:00 – Vrullshmëria e erës pritet të shtrihet edhe në lindje të vendit gjatë pasditës, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi maksimale deri në 60 km/h!

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!