BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Shtunën, 20.08.2022

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa rrufesh, disa prej tyre të ashpërta.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-80 km/h! Pritet të ketë edhe dëme materiale!

Temperaturat do të pësojnë ulje, ku minimalet do të luhaten prej 18 deri në 21°C, ndërsa ato maksimale prej 28 deri në 31°C. Ulje e theksueshme pritet gjatë kushteve me stuhi! /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!