BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Premten, 30.09.2022

Për të Premten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë orëve të mëngjesit pritet të ketë reshje lokale shiu, kryesisht në zonën perëndimore, veriperëndimore dhe atë veriore.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-48 km/h!

Temperaturat do të shënojnë ngritje të ndjeshme, ku minimalet do të luhaten prej 10 deri në 14°C, ndërsa ato maksimale prej 23 deri në 25°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!