BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Mërkurën, 28.09.2022

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet të ketë reshje të pakta dhe lokale shiu në zona të caktuara, e sidomos në jug dhe jugperëndim të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-55 km/h!

Temperaturat do të pësojnë ulje, ku minimalet do të luhaten prej 9 deri në 13°C, ndërsa ato maksimale prej 20 deri në 23°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!