BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Hënën, 10.10.2022

Për të Hënën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell. Në orët e mbrëmjes vranësirat pritet të marrin karakter zhvillimi, duke sjellur së pari reshje lokale shiu në Rrafshin e Dukagjinit, ndërsa gjatë natës do të marrin shtrirje edhe në zonat tjera të vendit.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-25 km/h.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 6 deri në 9°C, ndërsa ato maksimale prej 18 deri në 21°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!