BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Hënën, 06.02.2023

Për të Hënën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta kthjellimesh, ku priten në zona të caktuara të ketë reshje të pakta bore, sidomos gjatë orëve të para të 24-orëshit. Acar i madh.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, e cila kohë pas kohe pritet lokalisht të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-55 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej -8 deri në -5°C, ndërsa ato maksimale prej -4 deri në -1°C. Në mbrëmje priten kthjellime të pjesshme, temperaturat ulen rreth -10°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!