BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Enjten, 15.12.2022

Për të Enjten parashikohet që të vazhdojnë reshjet e shiut që nga orët e para të 24-orëshit e deri në mëngjes, kur edhe pritet të ndëpriten. Reshjet lokalisht do të jenë në formë të rrebesheve, sidomos në Rrafshin e Dukagjinit, të cilat pritet të sjellin vërshime.

Gjatë ditës do të mbajë mot vranësira dhe intervale me diell.

Era do të fryjë nga kuadrati i juglindjes, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-50 km/h!

Temperaturat do të shënojnë ngritje të mëtejshme, me minimale të cilat do të luhaten prej 2 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 10 deri në 14°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!