BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Enjten, 01.09.2022 

Për të Enjten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet gjatë ditës të ketë rrebeshe të izoluara shiu dhe shkarkesa rrufesh, të cilat vonë pasdite, sidomos në mbrëmje, pritet të marrin karakter zhvillimi dhe të zgjerohen, duke sjellur intensfikim të reshjeve të shiut, shkarkesa rrufesh dhe mundësi për breshër.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet te jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-60 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 14 deri në 16°C, ndërsa ato maksimale prej 25 deri në 30°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!