BallinaKosovë

Një tjetër fenomen po e karakterizon ditën e Premte

Masat e ngrohta ajrore që kanë depërtuar mbi vendin tonë, kanë sjellur edhe koncetrime të pluhurit Saharian, kjo si pasojë e një depresioni të ulët atmosferik, i cili gjendet mbi Afrikën Veriore.

Lexo: Të Premten rrebeshe lokale, të shoqëruara me shkarkesa elektrike dhe mundësi për breshër

Pra, gjatë orëve vijuese dhe në mbrëmje, në zonat ku ka të reshura, do të shoqërohen me baltë.

Ky fenomen do të largohet të nesërmen. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!