BallinaKosovëRajon

Mijëra shkarkesa rrufesh kanë përfshirë Malin e Zi dhe Shqipërinë, sistemi po lëvizë drejt Kosovës

Ashtu edhe siç pritej, një sistem i fuqishëm ka përfshirë Malin e Zi dhe Shqipërinë, ku mijëra shkarkesa rrufesh kanë ndodhur tashmë. Stuhia po karakterizohet me rrebeshe shiu, shkarkesa rrufesh, erëra të fuqishme dhe në zona të caktuara edhe breshër.

Sistemi frontal po lëvizë në brendi të Shqipërisë dhe drejt Kosovës, ku tek ne parashihet të jetë dukshëm më i dobët.

Pra, në orët vijuese pritet të ketë reshje shiu në të gjithë territorin e Kosovës, të cilat lokalisht do të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara edhe me disa shkarkesa rrufesh në zona të caktuara. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!