BallinaBotë

15 minutat e tmerrit për Mbretëreshën, avioni mbetet në ajër për shkak të motit të përkeqësuar

Avionit të Mbretëreshës iu desh të anulonte aterimin të Martën pasi shkarkesat elektrike dhe breshëri e detyruan të qëndronte në ajër.

Mbretëresha Elizabeth, 96 vjeç, u kthye në Londër nga Skocia dje – me vetëm një ditë deri në festimet për fillimin e saj historik të Jubileut Platinum.

Por drama në ajër ndodhi kur avioni 13-vendësh u përfshi nga një stuhi elektrike, shi dhe breshër.

Piloti mbeti në ajër mbi kryeqytet për 15 minuta përpara se përfundimisht të bënte një ulje të dytë të suksesshme në RAF Northolt, Londrën Veriperëndimore.

Një zëdhënës i Pallatit Buckingham tha: “Fluturimi i Mbretëreshës u vonua për shkak të një stuhie rrufeje, u ndoqën të gjitha procedurat e duhura dhe nuk kishte asnjë shqetësim sigurie”.

Ajo kishte udhëtuar për në Balmoral të Enjten e kaluar për një pushim të shkurtër në mënyrë që të ecte përpara fundjavës së ngjeshur katër-ditore të festimeve. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!