BallinaKosovë

01.06.2022 – Parashikimi i motit për ditën e Mërkurë

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet kryesisht në zonat malore të ketë rrebeshe të izoluara shiu, me mundësi për ndonjë shkarkesë elektrike.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 7-30 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 14°C, ndërsa ato maksimale prej 27 deri në 32°C.

Edhe në ditët vijuese moti do të karakterizohet me diell dhe vranësira të pakta, përderisa orët e pasditës dhe mbrëmjes rrezikohen nga rrebeshe afatshkurtër të shiut si dhe ndonjë shkarkesë elektrike, më të përqëndruara në zonat malore. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!