BallinaKosovë

16.07.2022 – Parashikimi i motit për të Shtunën

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta. Vonë pasdite dhe në mbrëmje, pritet vranësirat të marrin karakter zhvillimi dhe të sjellin rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh, kryesisht në zonën perëndimore, veriperëndimore dhe veriore.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente dhe zona të caktuara pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-55 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 13 deri në 17°C, ndërsa ato maksimale prej 30 deri në 34°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!