BallinaKosovë

11.06.2022 – Parashikimi i motit për të Shtunën

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale të shkurta me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje lokale shiu, të cilat në momente të caktuara pritet të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh. Nuk përjashtohet mundësia për breshër të vogël.

Era do të fryjë nga verilindja, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-51 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 14 deri në 16°C, ndërsa ato maksimale prej 20 deri në 25°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!