BallinaKosovë

04.06.2022 – Parashikimi i motit për të Shtunën

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku pritet në zona të caktuara të ketë rrebeshe lokale shiu, breshër, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i veriperëndimit, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, specifikisht në zonat ku ka stuhi, me shpejtësi prej 20-60 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri në 17°C, ndërsa ato maksimale prej 29 deri në 33°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!