BallinaKosovë

Ulje temperaturash dhe stuhi, ja çfarë pritet të ndodh duke nisur nga nesër

Edhe dita e Shtunë u dominua nga masat e nxehta afrikane, ndërsa të Dielën pritet të depërtojnë masa më të freskëta ajrore, duke sjellur destabilizim të motit.

Nën këto kushte, moti parashikohet me diell dhe vranësira, të cilat gjatë orëve të pasditës pritet të marrin karakter zhvillimi dhe të gjenerojnë rrebeshe lokale shiu e shkarkesa rrufesh.

Nga java e ardhshme pritet paqëndrueshmëri më e madhe në kushtet e motit, duke u karakterizuar me diell dhe vranësira, ku kohë pas kohe priten rrebeshe lokale shiu, shkarkesa rrufesh e breshër.

Njëkohësisht edhe temperaturat do të pësojnë ulje të ndjeshme, sidomos nga dita e Martë, duke bërë që maksimalet në pjesën dërrmuese të vendit të jenë për disa gradë nën vlerën 30°C.

Reshjet do të jenë të karakterit lokal, megjithatë gjasat për reshje janë pothuajse në gjithë javën, me shpresë që të gjitha zonat do të përfitojnë nga këto të reshura në njërën prej ditëve.

Për më shumë detaje ju lutem t’i ndiqni informatat tona të përditshme në platformën më të saktë meteorologjike në Kosovë. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!