BallinaBotë

Tërmetet “shkundin” Rumaninë dhe Bullgarinë

Dy tërmete relativisht të fuqishme kanë goditur para pak çastesh Rumaninë dhe Bullgarinë.

Sipas informatave paraprake, tërmeti me magnitudë prej 5.2 shkallë të Rihterit u regjistrua në Rumani, ndërsa në Bullgari ishte me magnitudë prej 4.4 shkallë të Rihterit, i cili raportohet që është ndjerë edhe në Kosovë.

Të dy tërmetet u regjistruan në orën 15:58. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!