BallinaBotë

Pas valës së nxehtë rekord në Argjentinë, pasohet nga 100 cm borë

Pas një vale rekord të nxehtit në veri, Argjentina është goditur të Shtunën nga masë e fuqishme dhe e ftohtë ajrore.

Reshje të dendura bore dhe ngrica (deri në -11.2°C në Maquinchao) u regjistruan në zonat jugore dhe gjithashtu qendrore.

Reshjet intensive të borës në ditët e fundit shkaktuan komplikime të ndryshme në Patagoninë perëndimore. Trashësia e borës ka arritur deri në 100 cm në vend. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!