BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Shtunën, 20.05.2023

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, ku gjatë orëve të pasditës dhe në mbrëmje, pritet të ketë zhvillime të vranësirave, duke gjeneruar reshje të izoluara shiu, në momente të caktuara në formë të rrebesheve afatshkurtër.

Era do të fryjë nga kuadrati i verilindjes me shpejtësi prej 10-31 km/h.

Temperaturat do të shënojnë ngritje të mëtejshme, ku minimalet do të luhaten prej 8 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 22 deri në 26°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!