BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Dielën, 21.05.2023

Për të Dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku nga mesdita dhe në orët vijuese pritet të ketë zhvillime të vranësirave, duke gjeneruar rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe mundësi për breshër.

Era do të fryjë nga kuadrati i verilindjes, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-31 km/h.

Temperaturat minimalet do të luhaten prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 19 deri në 23°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!