BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Premten, 19.05.2023

Për të Premten parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet të ketë reshje të izoluara shiu, kryesisht gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes si dhe më të përqëndruara në Rrafshin e Kosovës.

Era do të fryjë nga kuadrati i verilindjes me shpejtësi prej 10-31 km/h.

Temperaturat do të shënojnë ngritje, ku minimalet do të luhaten prej 8 deri në 10°C, ndërsa ato maksimale prej 19 deri në 22°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!