BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Shtunën, 14.01.2023

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku në orët e mëngjesit pritet të ketë lokalisht reshje të pakta bore, sqotë dhe shi që ngrihet, për t’u shndërruar në ato të shiut gjatë ditës. Në zonat malore reshje bore.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi prej 9-21 km/h.

Temperaturat minimale do të luhaten prej -2 deri në 1°C, ndërsa ato maksimale prej 4 deri në 8°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!