BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Shtunën, 13.05.2023

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku pritet të ketë reshje shiu në të gjithë vendin, veçanërisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes. Reshjet lokalisht do të jenë në formë të rrebesheve, duke mos përjashtuar mundësinë për ndonjë shkarkesë elektrike.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-40 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 8 deri në 10°C, ndërsa ato maksimale prej 17 deri në 21°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!