BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Premten, 12.05.2023

Për të Premten parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku në pjesën e parë të ditës mund të ketë ndonjë reshje të izoluar, më pas gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, vranësirat do të marrin karakter zhvillimi dhe të sjellin rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-45 km/h!

Temperaturat do të shënojnë ngritje, ku minimalet do të luhaten prej 8 deri në 10°C, ndërsa ato maksimale prej 17 deri në 20°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!