BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të shtunën, 02.12.2023

Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, me përjashtim për ndonjë reshje të dobët për ndonjë reshje të izoluar.

Vonë pasdite, sidomos në orët vijuese të mbrëmjes priten reshje lokale shiu, duke filluar nga perëndimi e në lindje të vendit. Lokalisht priten rrebeshe kalimtare shiu.

Era do të fryjë kryesisht nga jugperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 20-80 km/h, e në zonat malore, konkretisht në veri të vendit mund të arrijë deri në 95 km/h në zona të caktuara!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri në 10°C, ndërsa ato maksimale prej 16 deri në 21°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!