BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Premten, 14.10.2022

Për të Premten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu në pjesën dërrmuese të vendit. Reshjet më pak të përqëndruara pritet të jenë në pjesën veriore.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-40 km/h.

Temperaturat do të pësojnë ulje të mëtejshme, ku minimalet do të luhaten prej 10 deri në 12°C, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 14°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!