BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Premten, 09.12.2022

Për të Premten parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet të ketë reshje të pakta shiu, kryesisht të përqëndruara në perëndim të vendit.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i jugut, e cila kohë pas kohe pritet lokalisht të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-42 km/h.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 3 deri në 7°C, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 15°C. /MeteoKosova/

ARTIKUJ TË NGJASHËM

Back to top button
en_USEnglish
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!