BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Mërkurën, 19.04.2023

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë edhe reshje lokale shiu, të pranishme që nga pjesa e parë e ditës.

Reshjet më të intensikuara do të jenë në orët e pasditës dhe mbrëmjes, të cilat në momente të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve, të shoqëruara me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Era do të fryjë kryesisht nga kuadrati i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 17-40 km/h.

Temperaturat minimale do të luhaten prej 6 deri në 8°C, ndërsa ato maksimale prej 12 deri në 16°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!