BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Mërkurën, 12.04.2023

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet lokalisht të ketë reshje të pakta shiu. Vonë pasdite, vranësirat tërhiqen në pjesën dërrmuese të vendit.

Era do të fryjë nga drejtimi i veriperëndimit, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 18-48 km/h!

Temperaturat shënojnë ngritje, me minimale që do të luhaten prej 3 deri në 5°C, ndërsa ato maksimale prej 14 deri në 17°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!