BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Mërkurën, 02.08.2023

Për të Mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat gjatë ditës mund të gjenerojnë ndonjë reshje të izoluar në zona të caktuara, sidomos në ato malore.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në rajonin e Gjakovës pritet kohë pas kohe të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-49 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 16 deri në 20°C, ndërsa ato maksimale prej 30 deri në 33°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!