BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Martën, 02.05.2023

Për të Martën parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku pritet të ketë reshje të pakta lokale shiu.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i juglindjes, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, më e përqëndruar në Rrafshin e Kosovës, me shpejtësi prej 20-55 km/h!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 9 deri në 11°C, ndërsa ato maksimale prej 17 deri në 20°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!