BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Hënën, 15.05.2023

Për të Hënën parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku pritet të ketë edhe reshje shiu, lokalisht në formë të rrebesheve.

Reshjet më të intensifikuara parashihet të jenë deri në pjesën e parë të ditës, ndërsa gjatë pasditës do të fillojnë të mbesin të izoluara në zona të caktuara. Ka mundësi të ketë ndonjë shkarkesë elektrike.

Era do të fryjë nga kuadrati i juglindjes, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 10-41 km/h!

Temperaturat do të shënojnë ngritje, ku minimalet do të luhaten prej 11 deri në 13°C, ndërsa ato maksimale prej 18 deri në 22°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!