BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Dielën, 11.09.2022 

Për të Dielën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kryesisht gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes, të depërtojë një front i ftohtë, duke gjeneruar rrebeshe lokale shiu dhe shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë nga drejtimi i veriut, e cila kohë pas kohe pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 15-60 km/h!

Temperaturat do të pësojnë ulje, ku minimalet do të luhaten prej 13 deri në 15°C, ndërsa ato maksimale prej 22 deri në 25°C. Gjatë depërtimit të ftontit të ftohtë, temperaturat maksimale do të ulen rreth vlerës 15°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!