Botë

Një TikToker përdor veturën për të pjekur biftek dhe hamburger në vapën përvëluese të Arizonës

Përderisa nxehtësia përvëluese e verës përfshin Arizonën, një TikToker vendosi të përfitojë nga kushtet e nxehta dhe të bëj ushqime nga temperaturat e larta.

TikTokeri Joe Brown vendosi të provojë të përgatisë ushqime nga hamburger, biftek dhe madje edhe ëmbëlsira brenda veturës të tij. Në një nga videot e tij, Brown mund të shihet duke vendosur një tabak me simite hamburgeri dhe peta në pjesën e përparme të veturës së tij në Phoenix, Arizona.

Brown më pas përdor një termometër për të kontrolluar temperaturën e petëve, e cila arriti mbi 203 gradë Fahrenheit (95°C).

@thejoebrown

Reply to @brookie.nicole.jones trying to cook hamburgers in my car! #burger #crazy

♬ original sound – 𝘫𝘰𝘦 𝘣𝘳𝘰𝘸𝘯

Megjithatë, jo të gjitha ushqimet shkojnë sipas planit për Brown. Kur përpiqesh të gatuani një picë në një tabak, nxehtësia thjesht e lëngëzoi krijimin. Videot e TikTok të 20-vjeçarit kanë ndihmuar që llogaria e tij të ketë miliona ndjekës.

Phoenix ka përjetuar temperatura shumë të larta gjatë javës së fundit me temperatura mbi 105°F (40.5°C) për katër ditë radhazi duke filluar nga 6 Qershori. Temperaturat arritën deri në 110°F (43°C) më 8 Qershor, me mot edhe më të nxehtë që u karakterizua gjatë fundjavës, deri në 114°F (45.5°C).

Gjersa nxehtësia përvëluese zgjerohet gjatë muajve të verës, është e rëndësishme të mbani mend që të mos lini kurrë fëmijët ose kafshët shtëpiake në një automjet pa mbikëqyrje, /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!