BallinaRajon

Mijëra shkarkesa rrufesh po ndodhin tani mbi kufirin e Kosovës në veri

Një sistem i fuqishëm nga perëndimi i kontinentit ka arritur mbi kufirin e Kosovës, pra në Serbi, të cilat po sjellin reshje rrëke, erëra të fuqishme dhe shkarkesa të ashpërta rrufesh.

Numri i shkarkesave elektrike ka arritur rreth 6000 sosh, të cilat i ngjajnë një sistemi gjatë kohëve të nxehta.

Si pasojë e këtij sistemi të fuqishëm, lokalisht ka edhe erëra të fuqishme në Kosovë.

Në orët vijuese disa vranësira pritet të zhvillohen edhe brenda territorit të Kosovës sidomos në veri dhe verilindje të vendit, duke sjellur reshje afatshkurtër shiu si dhe ndonjë shkarkesë elektrike. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!