BallinaKosovë

Mes motit të nxehtë, rrethina e Mitrovicës u përfshi nga rrebeshe afatshkurtër e shkarkesa rrufesh

Pas temperaturave të larta që mbizotëruar në gjithë vendin, duke arritur deri në 30-31°C, orët e vona të pasdites sollën edhe kondensim më të madh, ku në rrethinen e Mitrovicës, rreth orës 18:00, pati edhe zhvillime konvektive të vranësirave, të cilat gjeneruan edhe rrebeshe afatshkurtër shiu si dhe shkarkesa të pakta elektrike.

Të Shtunën, pritet të depërtojnë masa më të freskëta dhe të lagështa ajrore, duke sjellur destabilizim të fuqishëm në kushtet e motit në mbarë vendin, për të cilën do të informoheni në postimin e radhës. /MeteoKosova/

Pamje nga radari ku shihet rajoni i Mitrovicës i përfshirë nga rrebeshet e shiut
Në hartë janë paraqitur shkarkimet elektrike të llojit pozitiv në rrethinën e Mitrovicës

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!