BallinaBotë

Dita më e nxehtë e vitit për të tretën ditë radhazi në Britaninë e Madhe

Të Premten ka qenë dita më e nxehtë e vitit në Britaninë e Madhe për të tretën ditë radhazi.

Heathrow në perëndim të Londrës regjistroi temperaturën prej 32.4°C të Premten pasdite, ndërsa në lindje të vendit ato arriten deri në 32.7°C.

Temperatura rekord e së Premtes tejkaloi nivelin më të lartë të një dite më parë prej 29.5°C të regjistruar në Northolt në perëndim të Londrës.

Në Santon Downham temperaturat arritën në 31.1°C dhe në Wisley temperaturat ishin deri në 30.4°C.

Por pavarësisht motit të ngrohtë në jug, Met Office theksoi një ndryshim të dukshëm në temperaturë me pjesën veriore, ku Glasgou regjistroi temperaturën prej 13.7°C pasdite. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!