BallinaKosovë

28.07.2022 – Parashikimi i motit për të Enjten

Për të Enjten parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku ka mundësi të ketë ndonjë rrebesh të izoluar në pjesën e parë të ditës, ndërsa gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, priten zhvillme të fuqishme të vranësirave, duke sjellur rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkime elektrike.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi 20-70 km/h! Ka mundësi të ketë dëme materiale!

Temperaturat minimale do të luhaten prej 17 deri në 19°C, ndërsa ato maksimale prej 29 deri në 32°C. Në zonat me shtrëngata dhe përreth tyre, temperaturat pësojnë ulje të theksueshme. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!