BallinaKosovë

07.06.2022 – Parashikimi i motit për të Martën

Për të Martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa në orët e mëngjesit pritet të ketë mjegull në zona të caktuara. Gjatë ditës, e sidomos në orët e mbrëmjes, pritet të ketë rrebeshe afatshkurtër shiu në rajone të caktuara, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme por më e pranishme nga kuadrati i jugut, e cila kohë pas kohe mund të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-45 km/h!

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 14 deri në 16°C, ndërsa ato maksimale prej 26 deri në 30°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!