BallinaKosovë

Zonat të cilat “parashikohen” nga stuhitë e fuqishme dhe të reshurat (HARTA)

Dita e sotme ka filuar me diell, ndërsa gjatë orëve të pasditës priten zhvillime konvektive të vranësirave, duke gjeneruar edhe rrebeshe lokale shiu, breshër dhe shkarkesa rrufesh, disa prej tyre të fuqishme.

Njëkohësisht, pritet fuqizim në parametrin e erës, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi deri në 75 km/h, ku priten edhe dëme materiale!

Temperaturat maksimale në shkallë vendi do të luhaten prej 31 deri në 34°C.

LEXO EDHE: Stuhi të fuqishme lokale të Enjten, ja çfarë pritet më pas

Harta e paraqitur tregon sasinë e reshjeve në zonat ku parashikohet të ketë të reshura si dhe ato në formën e shtrëngatave, ku ngjyrat më të ndezuara (portokalli) paraqet intensitetin më të fuqishëm.

15:45 – Harta e përditësuar me pak ndryshime. /MeteoKosova/

Harta e paraqitur tregon sasinë e reshjeve në zonat ku parashikohet të ketë të reshura si dhe ato në formën e shtrëngatave, ku ngjyrat më të ndezuara (e verdhë) paraqet intensitetin më të fuqishëm.

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!