BallinaRajon

Tre tërmete të fuqishme shkundin Shqipërinë

Tre tërmete relativisht të fuqishme janë regjistruar brenda një ore në juglindje të Shqipërisë.

I pari ishte me magnditudë prej 4.7 shkallë të Rihterit, i cili ndodhi në orën 02:42 me epiqendër 9 km në verilindje të Ersekës, i dyti ishte në orën 03:09 me mangitudë prej 3.7 shkallë të Rihterit si dhe i fundit në orën 03:22 me fuqi prej 3.4 shkallë të Rihterit.

Të gjitha këto lëkundje ishin po në të njëjtin vend, ndërsa dridhjet janë ndjerë në Greqi si dhe Maqedoni të Veriut.

Deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!