BallinaKosovë

Parashikimi i motit për të Shtunën, 13.08.2022

Për të Shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu, sidomos gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh. Ka mundësi të ketë edhe breshër në zona të caktuara.

Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi 15-50 km/h!

Temperaturat do të pësojnë ulje të ndjeshme, ku minimalet do të luhaten prej 14 deri në 16°C, ndërsa ato maksimale prej 21 deri në 25°C. /MeteoKosova/

Related Articles

Back to top button
sqAlbanian
Close

Adblock Detected

Ju lutemi te fikni Ad Blocker!